Головна » Статті » Київщині - 80 » Київщині - 80

День області — це свято всіх, хто народився, виріс, жив і живе на щедрій землі Київщини.

Київщина — край, що має глибоке і давнє коріння. Якщо Київ вважають серцем України, то Київщина — це її душа.

У неї славетне минуле, цікава сучасність. А майбутнє залежить від золотих рук  та щирого серця тих, хто називає цей край своєю батьківщиною.

Цього святкового дня володарчани поспішали до районного Будинку культури на урочистості з нагоди 80-ої річниці утворення Київської області.

Фойє Будинку культури прикрашала виставка робіт вихованців центру творчості дітей та юнацтва, районної школи мистецтв.

Діти у своїх творах передали красу рідної Київщини, рідного краю Володарщини.

Цікаві роботи були з бісероплетіння, картини з пластиліну, приваблювали дитячі вишивки та малюнки.

Зустрічає сонце співом солов’їним

Край ланів широких і лісів розмай

Київщина рідна — серце України,

Древній і прекрасний хліборобський край.

Саме такми словами ведучі розпочали урочистий концерт.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулися голова райдержадміністрації Руслан Поліщук та голова районної ради Петро Мусієнко, які у своїх виступах відзначили, що Київщина завжди славилася своїми людьми, які самовіддано захищали країну від ворогів, відбудовували і збагачували її в мирній праці.

Голова райдержадміністрації Руслан Поліщук та голова районної ради Петро Мусієнко провели церемонію нагородження. Державною нагородою — ювілейною медаллю «20 років Незалежності України» нагороджений ветеран педагогічної праці Микола Дмитрович Буянівський. Відзнаку президії Федерації профспілок України одержала голова Володарської районної організації профспілки працівників агропромислового комплексу Павліна Юріївна По-ліщук. Подяками райдержадміністрації та ра-йонної ради нагороджені: інспектор Володарського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Київській області, капітан служби цивільного захисту Олег Геннадійович Кіндзельський; анестезіолог центральної районної лікарні Микола Степанович Кулінський; пенсіонер Петро Остапович Луценко; радіотелефоністка СДПЧ-30 Меланія Володимирівна Мартинюк; працівник Володарського райвійськкомату Оксана Анатоліївна Мельничук; директор Завадівського  НВК «ЗОШ  І—ІІІ ст. — ДНЗ» Неля Миколаївна Рінсевич; начальник відділу культури та туризму райдерж-адміністрації Дмитро Андрійович Соколов; головний казначей відділу бюджетних надходжень, видатків та обслуговування розпорядників коштів та інших клієнтів управління Державної казначейської служби України у Володарському районі Катерина Іванівна Ткачук; заступник голови районної ради Петро Григорович Харук; асфальтобетонник філії райдор-упр Микола Артемович Хоменко; завідувач сектором обліку та звітності Володарського відділення Сквирської МДПІ Лариса Вікторівна Шевчук; монтер Володарської філії з експлуатації газового господарства «Київоблгаз» Євгеній Васильович Грушко; оператор машинного доїння ТОВ «Ропа-Агросервіс» Надія Олексіївна Трембанчук; механізатор ПОП «Вперед» Андрій Петрович Сорока; ветерани праці Віктор Оліянович Серпінський, Петро Йосипович Гончаренко;  машиніст автовишки Володарського ПАТ «А.Е.С. Київобленерго» Борис Вікторович Шайтора; Лобачівський сільський голова Віктор Іванович Миколаєнко; Пархомівський сільський голова Надія Миколаївна Грінцевич.

Бурхливими оплесками зустрічали володарчани почесну гостю свята заступника голови Київської обласної державної адміністрації Тетяну Подашевську, яка щиро та сердечно вітала усіх присутніх зі святом, адресуючи побажання розквіту, творчих злетів, трудових здобутків, дитячого щебету, добробуту в кожній оселі та родині.

Тетяна Леонтіївна вручила почесні відзнаки Київської облдержадміністрації заступнику начальника управління ветеринарної медицини у Володарському районі Борису Володимировичу Буянівському; директору приватного підприємства «Агрофірма «Розволожжя» Івану Васильовичу Нечипоренку; водію державного закладу «Володарська райСЕС» Івану Теофановичу Кушніру; директору Київської філії ПАТ «Компанія «Райз» Миколі Павловичу Бариловичу; лікарю-терапевтну терапевтичного відділення ЦРЛ Тетяні Сергіївні Бабушкіній; Тадіївському сільському голові Анатолію Івановичу Тищенку; директору Гайворонського НВК «ЗОШ І — ІІІ ст. — ДНЗ» Григорію Миколайовичу Василенку; директору Тарганського НВК «ЗОШ І — ІІ ст. — дитячий садок» Анатолію Івановичу Діденку; заступнику керівника апарату, начальнику загального відділу та з питань контролю РДА Людмилі Павлівні Осипенко; медичній сестрі офтальмологічного кабінету ЦРЛ Катерині Олександрівні Соловей.

Як і годиться, приїхала Тетяна Леонтіївна в гості на Володарщину з подарунками, вручивши їх на святковій сцені. Ноутбук отримала Людмила Голодняк, яка виховує дев’ятьох дітей; газову плиту — сім’я опікунів Тетяни та Олександра Тищенків; кухонний комбайн — опікун Тетяна Чикуркова. Сертифікати на отримання комплектів медичного обладнання отримали ФАПи Косівки, Лобачева, Завадівки. Подарунок особисто від Тетяни Подашевської отримала переможниця районного конкурсу «Якби я був головою райдержадміністрації чи сільським головою, керівником будь-якого підприємства, що б я зробив для розквіту рідного краю...» учениця Володарської ЗОШ І — ІІІ ст. № 1 Евеліна Романовська.

Підсумував урочисту частину святковий концерт, який відкрив народний аматорський хор районного Будинку культури.

Наша земля багата народними талантами і мистецькими здобутками, що вкотре засвідчили пісенні та танцювальні композиції у виконанні аматорів районної сцени Наталії Борисової, Валерія Сичова, ансамблю народної пісні РБК, вихованців центру творчості дітей та юнацтва, дитячої школи мистецтв, хореографічного колективу районного Будинку культури.

Подарунком для володарчан став виступ заслуженої артистки України Елеонори Скиданової.

Вісімдесятилітній ювілей Київської області — подія знакова й вагома, адже згідно з народними віруваннями, цифра вісім символізує гармонію та симетрію, рівновагу і справедливість. Для християн це символ відновлення і відродження...

Тож наступне десятиліття молодої Київської області має бути саме таким спільними зусиллями із  Божою допомогою!

По завершенні святкувань своїми враженнями про Володарщину поділилася в інтерв’ю заступник голови облдерж-адміністрації  Тетяна Подашевська:

— Тетяно Леонтіївно, насамперед, хочу привітати Вас із почесною державною нагородою, врученою Президентом України Віктором Януковичем, з орденом Княгині Ольги ІІ ступеня. На урочистому святкуванні у палаці «Україна» підбили підсумки розвитку Київщини. Багато чого за ці роки було зроблено, особливо, якщо згадати 2011 рік. Треба віддати належне губернатору нашої Київщини Анатолію Йосиповичу Присяжнюку, адже було реалізовано багато соціальних програм та інвестиційних проектів. Власне, з якими здобутками Київщина крокуватиме в майбутнє?

— Дякую за привітання. Я хочу сказати, що до 80-річчя і влада, і громада прийшли з досить гарними показниками. Це вперше за останнє десятиліття Київщина обіймає ІІІ місце за результатами соціально-економічного розвитку. І це справді так, адже ми отримали рекордні врожаї в минулому році за ці кілька останніх десятків років. А загалом, Київщина сьогодні дуже потужно розвивається, і як завжди говорить губернатор Київської області Анатолій Йосипович Присяжнюк, це не тільки наша заслуга, це заслуга величезної громади Київщини, яка долучається до того, аби наша земля процвітала. Якщо ми будемо зупинятися тільки на минулому, то будемо стояти на місці. Буквально вчора губернатор Анатолій Йосипович Присяжнюк оголосив про те, що він втілює в життя 50 губернаторських та інвести-ційно-інноваційних проектів і кожен особисто сам контролює, а це значить, що ми маємо можливість сьогодні забезпечити усі школи і дитячі садочки автобусами; а це значить, мова йде і про доступне житло для молоді; а це і питання охорони здоров’я, освіти, доріг, освітлення вулиць та багато іншого. Перевагу він, звичайно, віддає соціальній сфері з тієї причини, що саме від цього залежить, як людина почуватиметься: комфортно чи ні. І безумовно, кожен проект, для того, аби його втілити в життя, потребує економічного впливу. Тому сьогодні ми залучаємо якнайбільше інвестицій позабюджетних коштів, Державний бюджет, бюджет області, районів, місцеві бюджети, тобто все те, що ми сьогодні можемо. А можемо досить багато. Я вам відверто хочу сказати, що в минулому році в експлуатацію введено 500 об’єктів. Це досить велика кількість. І це тільки за один рік. Ми єдина область, де не закривають школи, а їх будують. Ми єдина область, де не закривають лікарні, а їх будують. Ми сьогодні працюємо над кожним ФАПом, аби його не закрити, а навпаки — модернізувати. Тобто, ми сьогодні дуже багато чого робимо для людей. Справа в тому, що можна розводити руками і говорити про те, що немає коштів, що чогось ще бракує, але якщо ти господар на землі і хочеш допомагати людині, то розводити руками нічого, і стояти з простягнутою рукою також нічого, і чекати подачок нічого, а треба творчо підходити до кожної ініціативи. Тоді ми зможемо знайти і людей, які зможуть нам допомогти, тоді врешті-решт ми зможемо об’єднати навколо себе велику силу, велику громаду Київщини і зробити все для того, аби комфортно жили не тільки ми, а й майбутні покоління, адже ми сьогодні повинні про них думати.

— Ми Вас знаємо як управлінця обласного рівня, керівника, можна сказати, більш гуманітарного напрямку, але багато наших колег пророкують Вам майбутнє політика державного рівня. Ми хотіли б почути Вашу думку — підтвердження або ж спростування.

— Я Вам дякую за запитання. Але хочу сказати так: я не загадую, що буду робити завтра-післязавтра, я маю на увазі в плані політики. Я дуже багато працюю — і працюю заради  людей. Ось завтра у мене є плани поїхати в інші райони, післязавтра — допомогти безпосередньо людям, потім організувати прийом людей, а як воно буде, хай вирішують люди. Я завжди намагалася, намагаюся і буду завжди намагатися, де б я не була, робити все для того, аби людям було комфортно жити в Україні.

— У мене ще є таке запитання. Сьогодні жителів нашого району турбує одне питання. В 2008 — 2009 роках широкого обговорення набуло питання, щодо розробки Тарасівського родовища рутил-ільменітовою компанією, яка на ці роботи дозвіл не отримала. На сьогодні поширюються чутки про те, що проект буде реалізовано. Чи знає керівництво області про це і чи підтримує даний проект?

— А я би хотіла Вам поставити запитання: а чи підтримує громада цей проект?

— Ні. 2008 — 2009 рік був для людей, можна сказати, бурхливим. Люди були проти реалізації проекту розробки Тарасівського родовища.

— Кожний проект, про який сьогодні йде мова — це є один із маленьких таких елементів реформ. А реформи, як ми знаємо, робити треба. Але треба усвідомити чітко, і ми про це говоримо, — що жодну реформу, жодний свій крок, жодну програму ми не втілюємо в життя, не поговоривши з громадою. Тому я вам абсолютно чітко і відверто кажу, що кожний свій крок влада робить зважено, кожен крок узгоджує з громадою, і якісь дії ми робимо лише тоді, коли громада скаже, що вони принесуть їй користь. Якщо ж громада категорично висловлює супротив, ми цього робити не будемо і йти врозріз з інтересами громади ми не будемо.

— Взагалі, які Ваші враження від Володарської землі?

— Найкращі. Буквально за перші 10 хвилин мого перебування в селищі я отримала море задоволення від того, що все-таки Володарка живе. А коли я зайшла в районний Будинок культури, то думала, що тут буде мало людей, або ж люди прийдуть під примусом. А тут зал переповнений. Це говорить про те, що тут люди не байдужі, це говорить про те, що люди тут дуже добрі, і є з кого брати приклад. Тут є представники різних поколінь. Це і старенькі люди, і молоді, і середнього віку, і навіть маленькі діти. А це значить, що тут громада сильна, міцна, і люди об’єдналися навколо єдиного: зробити все так, щоб тут жилося добре.

А. Кириченко.

Категорія: Київщині - 80 | Додав: rda (27.02.2012)
Переглядів: 1392 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013