Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Роз"яснення

Чи потрібно  застосовувати РРО фізичній особі — підприємцю, яка перебу­ває на єдиному податку, здійснює роздрібну торгівлю молочною продукцією в кіоску.

Статтею 3 Закону про РРО визначено коло суб'єктів го­сподарювання, які  здійснюють розрахункові  операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при про­дажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Випадки звільнення від застосування РРО суб'єктів госпо­дарювання, які здійснюють розрахункові операції, визначено ст. 9 Закону про РРО, п. 6 якої передбачено таке звільнення для фізичних осіб — підприємців при продажу товарів (наданні послуг), які сплачують єдиний податок

Таким чином, при здійсненні фізичною особою -підприємцем, яка перебуває на єдиному податку, роздрібної торгівлі молочною продукцією застосу­вання РРО не передбачено.

Завідувач сектору податкового контролю юридичних осіб

                                                                                 Голодняк В.А.

 Приватний підприємець працює за загаль­ною   системою   оподаткування,   здійснює на ринку торгівлю продуктовими товарами з лотка. Чи потрібно йому використовувати розрахункові книжки?

Відповідно до п. З Переліку № 1336 при здійсненні роздрібної торгівлі (за винятком розташованих на їх території магазинів, кіосків, палаток, павільйонів, приміщень контей­нерного типу) на ринках, ярмарках дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО, але за умови використання Розрахункових Книжок та КОРО.

Таким чином, приватний підприємець, який працює за загальною системою оподаткування і здійснює на ринку торгівлю продуктовими товарами з лотка, повинен використовувати КОРО та РК.

Завідувач сектору податкового контролю

                                                                                                                юридичних осіб

                                                                                 Голодняк В.А.

Фізична особа — підприємець, яка перебу­ває на загальній системі оподаткування, на­дає послуги з перевезення пасажирів у так­сі. Чи потрібно застосовувати електронний таксометр?

 Згідно з п. 8 ст. З Закону про РРО суб'єкти господарю­вання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/ або в безготівковій формі (Із застосуванням платіжних кар­ток, платіжних чеків, жетонів тощо), при наданні послуг у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані надавати послуга за умови наявності тарифу на послугу, що надається у грошовій одиниці України.

Електронний таксометр- реєстратор розрахункових операцій, який додатково забезпечує попереднє програмування тарифів за проїзд та облік вартості наданих послуг з перевезень пасажирів, що визначено ст..2 Закону про РРО.

Отже, при проведенні розрахункових операцій суб'єкта підприємницької діяльності – фізичні особи,які перебувають на загальній системі оподаткування та надають послуги з перевезення пасажирів у таксі, зобов'язані застосовувати РРО (електронні таксоме­три).

 

Завідувач сектору податкового контролю

                                                                                                                юридичних осіб

                                                                                 Голодняк В.А.

 

 

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (29.11.2011)
Переглядів: 158 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013