Головна » Статті » Управління юстиції

МІСЦЕВИЙ ОСЕРЕДОК ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ: ЩО ЦЕ ТАКЕ?
            Право громадян на свободу об'єднань є невід'ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини, і гарантується Конституцією та законодавством України. Держава сприяє розвитку політичної та громадської активності, творчої ініціативи громадян і створює рівні умови для діяльності їх об'єднання.
           Відповідно до статті 9 Закону Укрїни "Про об'єднання громадян" об'єднання громадян України утворюються і діють з всеукраїнським, місцевим та міжнародним статусом. Таким чином, всеукраїнська громадська організація зобов'язана мати місцеві осередки в більшості областей. Громадські організації із місцевим та міжнародним статусом також мають право мати місцеві (міські, районні тощо) осередки, однак це не є обов'язковою вимогою до них.
          Стаття 11 Закону України "Про об'єднання громадян" зазначає, що засновниками об'єднань громадян можуть бути громадяни України, засновниками спілок об'єднань громадян є об'єднання громадян. Відповідно до ст. 12 Закону України "Про об'єднання громадян" у діяльності громадських організацій у випадках, передбачених їх статутами, можуть брати участь колективні члени. Таким чином, засновниками об'єднань громадян можуть бути виключно громадяни, а не юридичні особи. Засновниками спілок об'єднань громадян можуть бути об'єднання громадян. У діяльності будь-яких об'єднань громадян можуть брати участь колективні члени.
           Згідно зі статтею 14 Закону України "Про об'єднання громадян" легалізація (офіційне визнання) об'єднань громадян є обов'язковою і здійснюється шляхом їх реєстрації або повідомлення про заснування. Діяльність об'єднань громадян, які нелегалізовані або примусово розпущені за рішенням суду, є протизаконною.
            У разі реєстрації об'єднання громадян набуває статусу юридичної особи. Політичні партії та міжнародні громадські організації підлягають обов'язковій реєстрації Міністерством юстиції України. Легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, територіальними управліннями юстиції, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад. Таким чином, Закон України "Про об'єднання громадян" передбачає два види узаконення діяльності об'єднань громадян - легалізація та державна реєстрація.
            У випадку державної реєстрації об'єднання громадян набуває статусу юридичної особи і на неї поширюються всі відповідні правові норми, з урахуванням особливостей, встановлених законодавством для об'єднань громадян.
            Територіальними управліннями юстиції, виконавчим комітетом сільської, селищної, міської рад реєструються в обов'язковому порядку місцеві осередки зареєстрованих всеукраїнських та міжнародних об'єднань громадян, якщо така реєстрація передбачена статутними документами цих об'єднань.
             Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" поширює свою дію на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежн від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, а також фізичних осіб-підприємців. Відповідно до статті 1 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" об'єднання громадян, благодійні організації, політичні партії, інші установи та організації, для яких законом встановлені особливості державної реєстрації, набувають статусу юридичної особи лише з моменту їх державної реєстрації у порядку, встановленому цим Законом. Відповідно до статті 4 зазначеного Закону, державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, проводиться шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (13.07.2011)
Переглядів: 223 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013