Головна » Статті » Управління юстиції

Засідання Всукраїнської МКМР

В Україні склалася непроста ситуація з підлітковою злочинністю. На цьому було наголошено під час засідання Всеукраїнської міжвідомчої кординаціно-методичної ради з правової освіти населення, що відбулася під головуванням Міністра юстиції Олександра Лавриновича  5 жовтня у Києві.
На розгляд засідання було винесене питання профілактики дитячої злочинності та бездоглядності.
Як було наголошено у ході засідання, статистика правоохоронних органів свідчить, що на сьогодні на долю підліткової категорії населення приходиться у 7 разів більше негативних вчинків, ніж на інші дитячі категорії, у цьому віці у 40 разів зростає кількість невмотивованих вчинків.
Найкриміногеннішим віковим періодом на сьогодні є 16-17 років – у цьому віці підлітками вчиняється до 62 % злочинів від загальної кількості. При цьому, немає обмежень чи виключень в залежності від соціального статусу неповнолітніх злочинців – ними стають як безпритульні (без батьківської опіки та постійного місця проживання), вихідці із неблагополучних сімей, так і вихідці із цілком педагогічно та матеріально благополучних сімей.
Одним із негативних аспектів зростання дитячої бездоглядності та безпритульності, як відзначалося у ході засідання Ради, стало погіршення матеріального благополуччя дорослої частини населення; збільшення кількості безробітних, загострення соціальних суперечок між дітьми та батьками. У зв’язку з цим проблема здобування грошей для дітей вулиці вийшла на перший план. За статистикою, на сьогодні кожна п’ята дитина заради отримання грошей вчиняє крадіжку та реалізовує крадене.
З метою подолання та упередження правопорушень у підлітковій середі Всеукраїнська міжвідомча кординаціно-методична рада ухвалила низку рекомендацій профільним міністерства та відомствам - Міністерству України у справах сім’ї, молоді та спорту, Міністерству освіти і науки України, Міністерству внутрішніх справ України.
Серед іншого, ухвалено рекомендації щодо залучення до правовиховної, правоосвітньої та профілактичної роботи молодіжних громадських організацій. Органам влади рекомендовано сприяти розвитку мережі притулків для неповнолітніх, центрів соціально-психологічної реабілітації та приймальників-розподільників для неповнолітніх.
Планується розпочати роботу із залучення підлітків, схильних до правопорушень, до безпосередньої участі у проведенні громадських заходів. Передбачається випуск телефонного довідника для учнів навчальних закладів про управління, служби, які займаються питаннями неповнолітніх тощо.
Як наголошувалося у ході засідання Ради, держава усвідомлює значну долю власної відповідальності у порушеному питанні.
Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (06.10.2010)
Переглядів: 208 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013