Головна » 2012 » Березень » 13 » Люди, що потребують соціального захисту отримають допомогу
10:47
Люди, що потребують соціального захисту отримають допомогу

Під керівництвом голови Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка відбулося засідання Консультативної ради з питань соціального захисту окремих громадян Київської області, за участю заступників губернатора, начальників структурних підрозділів та керівників обласних громадських організацій.

У ході роботи розглядалися питання щодо стану виконання Угод між Київською облдержадміністрацією та Київською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Київською обласною організацією ветеранів України та Київською обласною організацією ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), а також про підготовку до відзначення 26-ї річниці аварії на ЧАЕС.

Голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк звернув особливу увагу на те, що нові соціальні ініціативи, нова якість державної соціальної політики, запроваджених Президентом України Віктором Януковичем є однією з реалізації адресних допомог, які будуть надаватися незахищеним верствам населення серед яких інваліди, пенсіонери, учасники ліквідації на ЧАЕС.

- Ми повинні робити акцент на захисті прав та інтересів людей з обмеженими можливостями. Сьогодні для таких категорій соціально незахищених громадян необхідно сприяти активному включенню у соціальне життя: облаштувати робочі місця, створити належний доступ до закладів культури, освіти, торгівлі, - зазначив Анатолій Присяжнюк.

Нині та території Київщини проживає 39 чоловік ветеранів Афганістану з ушкодженими кінцівками, які потребують соціального захисту з боку держави. В свою чергу влада сприяє налагодженню контактів з обласними громадськими організаціями задля покращення норм життя таких категорій людей.

Минуло більше двох з половиною місяців від того часу, коли відбулося підписання Угод про співпрацю. Зараз вже помітною є тенденція щодо більш оперативного вирішення питання соціального захисту на місцях.

На даний час за сприянням центральної влади створено осередки в містах обласного значення та в районних центрах. В найближчому майбутньому такі центри соціальної допомоги створюватимуться у селищах, де для цього будуть виділятися приміщення та працюватимуть люди зі зверненнями громадян. Таким чином, більшість питань будуть вирішуватись на місцях, за допомогою лідерів громадських організацій, а відповідно через місцеві структури глобальніші за значимістю справи передаватимуться до представників влади області.

Для забезпечення належних умов соціального захисту окремих громадян Київщини буде залучено депутатський корпус районного та обласного рівнів. Вони стежитимуть за процесом лікування та харчуванням громадян, що потребують соціального захисту.

У лікарнях виділятимуться палати для проходження лікування інвалідів воїнів Афганістану. В аптеках, що розташовані на території лікарень категорії соціально незахищених громадян зможуть купувати лікарські препарати за здешевленими цінами.  

Будуть вжиті заходи щодо укладання нових договорів про організацію перевезень пасажирів на автобусних маршрутах загального користування з обов’язковим зобов’язанням перевізника забезпечувати пільговий проїзд громадян, що користуються таким правом.

- Ми не допустимо, коли перевізники не виконують умови конкурсів, а саме в частині перевезення пільгових категорій осіб. З порушниками договорів ми будемо припиняти співпрацю, а на їх місце прийдуть сумлінні та відповідальні перевізники, - наголосив Анатолій Присяжнюк. 

На засіданні визначилися, що найближчим часом трьом афганцям-інвалідам вручать автомобілі, на які вони чекають понад двадцять років.

Для воїнів-афганців та інвалідів ЧАЕС Київської області надаватимуться путівки для проходження санаторно-курортного лікування. У цьому році для зазначених категорій населення вже виділено 250 путівок.

У ході розгляду проблемних питань губернатор надав ряд доручень начальникам структурних підрозділів Київської облдержадміністрації проконтролювати фінансування соціально незахищених верств населення у кожному районі: надання путівок на лікування та відпочинок, забезпечення належного харчування та можливість придбання ліків в аптеках за зниженими цінами.

Переглядів: 299 | Додав: rda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013