Головна » 2012 » Березень » 15 » Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі повідомляє:
17:05
Управління Пенсійного фонду України у Володарському районі повідомляє:

           Кабінет Міністрів України 28 грудня 2011 року прийняв постанову "Про підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення", яка набула чинності з 1 січня 2012 року. Даною постановою передбачено збільшення пенсій інвалідам війни на 25 %. Зокрема, збільшенню підлягають розміри пенсій інвалідам війни, обчислені відповідно до статті 27 (обчислені від стажу та заробітку) та частини 2 статті 42 (підвищення у зв'язку із зростанням середньої заробітної плати в Україні) Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та статей 13 і 21 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

            Збільшення розмірів пенсій на 25 % здійснюватиметься без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, сум індексації та інших доплат до пенсії.

            Пенсії по інвалідності не можуть бути нижчими:

-         інвалідам війни із числа солдатів і матросів строкової служби 1 групи – 120%, 2 групи – 110%, 3 групи – 105% від прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність.

-         іншим інвалідам із числа солдатів і матросів строкової служби 1 групи – 110%, 2 групи – 105%, 3 групи – 100% від прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

З 1 січня 2012 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність становить 822 гривні.

          За військові звання мінімальні розміри пенсій підвищуються:

-         інвалідам із числа єфрейторів (старших солдатів) і сержантів, старших матросів і старшин строкової служби на 110%;

-         інвалідам із числа прапорщиків і мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби, державної пожежної охорони на 120%;

-         інвалідам із числа осіб офіцерського складу та осіб начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби і державної пожежної охорони на 130% від відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для інвалідів із числа солдатів та матросів строкової служби.

            В урядовій постанові зазначено, що особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", мінімальний розмір пенсії за вислугу років призначають у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність (з 1 січня 2012 року – 822 грн.). Розмір пенсії у разі втрати годувальника, обчислений за нормами даного закону не може бути нижчим за розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

            Відповідно до урядової постанови з 1 січня 2012 року інвалідам війни та учасникам бойових дій, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів війни 1 групи – 285% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, 2 групи – 255, 3 групи – 225, учасників бойових дій – 165 відсотків, виплачують щомісячну державну адресну допомогу до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

            З 1 січня 2012 року пенсійна виплата інвалідів війни та учасників бойових дій не може бути нижчою:

-       у інвалідів війни 1 групи – 2342,70 грн.;

-       інвалідів війни 2 групи – 2096,10 грн.;

-       інвалідів війни 3 групи – 1849,50 грн.;

-       учасників бойових дій – 1356,30 грн.

        Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і "Про жертви нацистських переслідувань") до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачують замість пенсії, підвищення встановлене статтею 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", здійснюють у розмірі 7 відсотків від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 1 січня 2012 року ця сума становить 57,54 грн. (822 грн. х 7%).

         Особам, які одночасно мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового  утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачують замість пенсії, відповідно до законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про жертви нацистських переслідувань" і "Про соціальний захист дітей війни", таке підвищення здійснюють за їх вибором за однією з підстав.   

Переглядів: 395 | Додав: rda | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013