Головна » Статті » Дозвільний центр

Як започаткувати свою діяльність за декларативним принципом

Що таке декларативний принцип?

З листопада 2006 року українські підприємці отримали можливість у визначених законом випадках набувати право на початок своєї діяльності використовуючи декларативний принцип.

Декларативний принцип означає, що підприємства набувають право на здійснення своєї діяльності без отримання дозволу, шляхом повідомлення адміністратора або відповідного дозвільного органу (наразі - органу державного пожежного нагляду) про відповідність свої матеріально-технічної бази вимогам чинного законодавства.

Що таке декларація?

Декларація - це документ, який заповняється підприємцем та подається до дозвільного органу. У декларації підприємець зазначає, що його матеріально-технічна база відповідає вимогам законодавства з питань пожежної безпеки та демонструє, що він відноситься до групи підприємств, які за законом можуть скористатись декларативним принципом.

Коли підприємець може отримати право на ведення господарської діяльності шляхом заповнення та подання декларації?

Ви можете подати декларацію до органу державного пожежного нагляду лише за умови, якщо матеріально-технічна база Вашого об’єкту повністю відповідає вимогам правил пожежної безпеки України у випадку:

Якщо це об'єкт малої архітектурної форми (кіоск, павільйон), що розташований окремо.

Якщо на підприємстві (об’єкті) постійно або тимчасово не перебуває понад 50 осіб і підприємство (об’єкт) не належить до вибухопожежонебезпечних.

Якщо Ви маєте виробниче приміщення (будівлю), склад чи лабораторію категорії «Д».

Якщо новостворене підприємство, зокрема таке, що розташоване в орендованих приміщеннях, не змінює виду своєї діяльності та стану орендованого приміщення.

Якщо Ви маєте виробничі, складські приміщення, лабораторії категорії «В», за умови укладення договору страхування відповідальності перед третіми особами. В цьому випадку декларація буде дійсною на строк дії укладеного договору страхування.

Варто пам’ятати!

Ви можете укладати договір страхування на будь-який термін, будь-яку суму відшкодування, та з будь-якою страховою компанією, яка надає такі послуги. Строк дії страхового полісу, номер та дату його видачі, а також найменування страхової компанії треба обов’язково внести до декларації.

Як надавати декларацію?

Уразі, якщо Ваше приміщення відповідає наведеним вимогам, Ви можете скористатися декларативним принципом. Для цього Вам необхідно заповнити 2 примірники декларації та надати їх (надіслати рекомендованим листом) адміністратору або дозвільному органу (органу пожежного нагляду) не пізніше 10 днів до початку діяльності.

Протягом одного робочого дня з моменту надходження декларації дозвільний орган перевіряє відповідність інформації, що вказана в ній. У разі відсутності зауважень, декларація реєструється відповідним чином, її перший примірник зберігається в органі пожежної безпеки, а другий примірник надсилається Вам або адміністратору. В разі, якщо другий примірник надсилається адміністратору, то він наступного дня повідомляє Вас про це.

Реєстрація декларації проводиться лише за місцем розташування об’єкта.

Варто пам’ятати!

Упевніться, що декларація, яка повертається Вам, містить відмітку про дату і номер її реєстрації, що є підтвердженням того, що Ви можете розпочинати свою діяльність.

Як тільки Ви отримуєте зареєстрований примірник декларації, Ви може розпочинати свою діяльність.

Кроки започаткування діяльності за декларативним принципом

1) Завантажте декларацію на www.vlasnasprava.info - http://www.vlasnasprava.info/ua/dozvil/fire.html?_m=publications&_t=rec&id=4736

2) Зверніться до експерта (за необхідністю), приведіть ваше приміщення у відповідність до діючих вимог пожежної безпеки та заповніть декларацію

3) Укладіть договір цивільної відповідальності перед третіми особами (тільки для пожежонебезпечних об’єктів, які належать до категорії «В»)

4) Надайте чи надішліть рекомендованим листом 2 примірники заповненої декларації адміністратору чи дозвільному органу не пізніше, ніж за 10 днів до початку діяльності

5) Отримайте один примірник вашої декларації, що має відмітку про дату та номер її реєстрації у органі державного пожежного нагляду або адміністратора

6) Розпочинайте діяльність.

Варто пам’ятати!

Перед тим, як надіслати декларацію, рекомендуємо Вам звернутися до послуг відповідних експертів з метою визначення протипожежних вимог, які застосовуються саме до вашого підприємства та для правильного заповнення декларації. Ви можете звернутись за консультативною допомогою до органів державного пожежного нагляду. Але в цьому випадку допомога може бути надана лише в частині правильності заповнення декларації. У випадку, коли для заповнення декларації необхідно встановити відповідність обєкта вимогам пожежної безпеки, необхідно проводити ексертизу. Це важливо, оскільки Ви несете відповідальність за правильність інформації, наведеної у декларації. Більш того, у разі невідповідності такої інформації вимогам законодавства, орган пожежного нагляду може відмовити у реєстрації Вашої декларації.

Якщо декларацію не зареєстрували

У разі невідповідності наведеної в декларації інформації вимогам законодавства орган пожежного нагляду не зареєструє декларацію. Протягом наступного робочого дня після її надходження Вам надається письмова відповідь з обґрунтуванням відмови у реєстрації декларації.

Підставою для відмови в реєстрації декларації може бути:

відсутність договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами щодо відшкодування наслідків можливої шкоди (для пожежонебезпечних об”єктів),

зміна функціонального призначення або перепланування об'єктів та приміщень,

невідповідність інформації, наведеної у декларації, приналежність об'єкта до категорії вибухопожежонебезпечного чи з масовим перебуванням людей.

Однак, така відмова у реєстрації не позбавляє Вас права подати декларацію повторно після усунення недоліків, зазначених органом пожежного нагляду. Крім того, Ви можете звернутися за отриманням дозволу на початок роботи у загальному порядку.

Варто пам’ятати!

У разі відмови у реєстрації або за відсутності у Вас зареєстрованого дозвільним органом декларації про відповідність Вашої матеріально-технічної бази вимогам законодавства, Ви не має права провадити господарську діяльність.

ДЕКЛАРАЦІЯ

Категорія: Дозвільний центр | Додав: rda (01.06.2011)
Переглядів: 753 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013