Головна » Статті » Київщині - 80 » Київщині - 80

Громада Київщини гідно зустрічає ювілейну річницю утворення столичної області
 Одним з головних питань порядку денного першої в нинішньому році, чергової п'ятнадцятої сесії Київської облради, став звіт губернатора Київщини про результати роботи господарського комплексу області в 2011 році. 
- Анатолію Йосиповичу, результатам роботи Київської облдержадміністрації вже була присвячена прес-конференція наприкінці грудня минулого року. Що нового Ви повідомили, звітуючи на сесії облради? 
- Насамперед, звіт розглядався в контексті реалізації в області ініційованих Президентом України економічних реформ та Національного плану дій на 2011 рік.
З метою впровадження перетворень на місцевому рівні, торік прийнято майже 600 розпоряджень та доручень голови облдержадміністрації, якими окреслено завдання для галузевих управлінь, райдержадміністрацій та міськвиконкомів. Підсумки виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку області щоквартально розглядалися на розширених засіданнях колегії КОДА, в тому числі за участі депутатського корпусу, представників громадськості. Протягом минулого року також проведено десять засідань регіонального Комітету з економічних реформ при облдержадміністрації, в яких взяли участь представники центральних органів виконавчої влади - керівництво Мінекономрозвитку, Держагентства інвестицій та управління національними проектами. Обговорено понад два десятки актуальних питань у рамках Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».
До уваги депутатів були представлені остаточні, скореговані показники за всіма напрямами розвитку господарського комплексу області, а також окреслено найближчі плани.
- Реформаторські перетворення занадто тяжко просуваються в країні. Чому так відбувається?
- Майбутнє нашої країни залежить і від влади, і від простих трудівників, які сумлінно працюють на своїх робочих місцях і мають право на поліпшення життя вже сьогодні. Наразі я здійснюю виїзні прийоми громадян, адже в своїх селах і містах люди охоче розповідають про наболіле, висловлюють власне бачення вирішення різних проблем. Побував, зокрема на Броварщині, Рокитнянщині і дійшов висновку, що деякі сільські і селищні голови не усвідомлюють значення та важливість перетворень, тому не можуть донести до широкого загалу навіть їх сутність. Але саме від чисельних низових ланок влади значною мірою залежить успішність втілення реформ.
- Тобто, проблема в низькій самосвідомості представників органів місцевого самоврядування?
- Теорія завжди має бути підкріплена практикою, що й забезпечує реалізацію тих чи інших новаторських задумів, розробок, дає змогу аналізувати помилки і, зрештою, рухатися уперед. А якщо нічого не робити, то й аналізувати нічого. Наше завдання полягає саме в закріпленні реформ на місцях. От у Броварському районі залучено на одну людину припадає 9 тисяч доларів США залучених інвестиційиих коштів. Але селяни не відчувають поліпшення життя. Нові робочі місця не створюються, землі не обробляються. Фермери дурять пайовиків, не розраховуються вчасно, або «платять натурою». Люди звертаються з типовими проханнями: знайдіть нам порядного господаря, котрий би сплачував хоча б 3-5 відсотків за оренду, турбувався про благоустрій села, фінансував соціальні програми.
Тому я запропонував міністру АПК Миколі Присяжнюку спільно ініціювати зміни до законодавства, що гарантували б прихід на село господарів, які вболівають не лише за свої статки, а й за громаду, саме село.
- Отже, за результатами минулого року Київщина серед інших регіонів країни...
...Продовжує посідати провідні позиції, і цей результат є найкращим за весь час існування області, що надзвичайно приємно відзначати на порозі її 80-річчя. Минулий рік був періодом наполегливої праці сотень тисяч мешканців області, виконавчої влади щодо розбудови нашого краю, втілення в різних сферах суспільного життя реформ, запроваджуваних Президентом України.
Торік за показниками соціально-економічного розвитку Київщина стабільно входила до трійки найуспішніших регіонів держави. Тоді, як у 2010 році в такому рейтингу область перебувала на 8 позиції, а в 2009 - на 24.
Вперше за багато останніх років річний обласний бюджет було виконано на 125 відсотків. І якщо в 2010 році зведений бюджет становив 10 мільярдів гривень, то минулого року ця цифра складала 15 мільярдів. Чому ж люди, незважаючи на такі позитивні економічні показники, не відчувають поліпшення життя? Відповідь проста. За рахунок перевиконання бюджету ми мали змогу розрахуватися з позиками, які Київщина отримувала в 2008-2009 роках. За такими боргами ми виплатили 140 мільйонів гривень. Це - ті кошти, які можна було б спрямувати на соціальні потреби, розвиток інфраструктури населених пунктів, зрештою на підвищення заробітних плат та пенсій.
Водночас минулого року в столичній області введено в експлуатацію, лише вдумайтеся, понад 500 об'єктів соціально-економічного призначення. Для цього з різних джерел фінансування було залучено майже 13 мільярдів гривень, що вп'ятеро більше, ніж у 2009 році. Серед найважливіших об'єктів - перша черга оптового сільгоспринку «Столичний», одинадцять елеваторів загальною потужністю майже 300 тисяч тонн зерна, п'ять овочесховищ загальною місткістю майже 74 тисячі тонн тощо.
- Днями у ЗМІ розповсюдилася інформація про те, що Київська область потребує додаткових 20 тисяч тонн зерна, аби забезпечити стабільні ціни на хліб. І це за минулорічного рекордного врожаю?
- Напевно, я висловився таким чином, що мене неправильно зрозуміли. А суть полягає в тому, що в регіоні, активно здійснюється робота із спорудження зерносховищ, і ми пропонуємо тим, у кого не вистачає площ для зберігання зерна, скористатися нашими потужностями - розмістити 20 тисяч тонн збіжжя.
Щодо цін, то їх вдалося утримати на ринку продовольства, не допустити підвищення вартості хліба та інших продуктів першої необхідності. Цьому сприяли інтервенції на ринок, що здійснювали сільгосппідприємства Київщини, зокрема постійне проведення в районах та безпосередньо в столиці ярмарків, де люди купували продукти за цінами виробника.
А врожай видався дійсно рекордним за всі роки статистичних спостережень: завдяки невтомній праці селян було зібрано майже три мільйони тонн зернових за урожайності 45,5 центнерів з гектара. Обсяги виробництва сільгосппродукції усіма категоріями господарств зросли на 18,5 відсотка та сягнули майже 8 мільярдів гривень. Валовий збір буряків склав 1,5 мільйона тонн і порівняно з 2010 роком збільшився на 36 відсотків. За виробництвом молока, м'яса птиці та яєць ми утримуємо перші місця в державі. Порівняно з позаминулим роком, тваринницької продукції вироблено на 9 відсотків більше.
Завдяки введенню в дію численних об'єктів, забезпечено також зростання обсягів промислового виробництва на 7 відсотків та збільшення іноземних інвестицій майже на 10 відсотків. На Київщині найвищий серед інших регіонів держави рівень інвестицій, що припадає на одну людину. Загальний обсяг прямих іноземних капіталовкладень в економіку області станом на 1 січня 2012 року за наростаючим підсумком склав майже 2 мільярди доларів США. Завдяки залученню інвестиційних коштів та зведенню нових об'єктів було створено понад 50 тисяч нових робочих місць.
- Чи не виявилася обділеною соціальна сфера внаслідок сплати величезного боргу?
- Цей напрямок був і залишається пріоритетним, що підтверджується конкретними справами. Ми виконуємо ті обіцянки, коли йшли на вибори, а потім у владу.
Зрозуміло, що без реалізації реформ - шлях у нікуди. Водночас ми адаптуємо реформи з урахуванням інтересів мешканців області через громадські обговорення, слухання, прямі телефонні лінії, діяльність Центру законодавчих ініціатив. А головна мета цієї роботи - зробити людей справжніми господарями на своїй землі.
Минулого і вже нинішнього року вводилися в експлуатацію об'єкти соціальної сфери - школи, спортивні комплекси, медичні заклади, деякі з них вважалися безнадійними довгобудами майже двадцять років. Запрацювали, зокрема найсучасніші поліклініки в Броварах та Ірпені, нове реанімаційне відділення Білоцерківської районної лікарні, радіологічний корпус Київського обласного онкологічного диспансеру. До речі, лікарі, які працюють там, пройшли відповідне стажування в кращих клініках Данії, Німеччини та Швеції.
Тривала робота щодо влаштування дітей у прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу. Таким чином, на початок цього року в області діє 34 будинки сімейного типу, в яких виховується 235 дітей, та 81 прийомна родина, де перебуває 143 дитини.
Реалізовуються програми «Турбота», «Рік ветеранів Великої Вітчизняної війни», «Здоров'я нації», забезпечено всім необхідним одинадцять будинків-інтернатів для громадян похилого віку та інвалідів, посилена ефективність роботи 34 територіальних центрів соціального обслуговування населення.
Також приємно констатувати, що Київщину вже газифіковано на 98 відсотків, а до кінця року плануємо завершити цю роботу. Водночас здійснюється планове впровадження енергозберігаючих технологій. Адже сьогодні Україна має кабальні газові угоди 2009 року, і ми змушені сплачувати за блакитне паливо Росії 517 доларів за кубічний метр (без врахування харківських знижок). Це - найвища ціна в світі!
Здійснюється системна робота щодо наведення ладу в земельній сфері. Загалом видано понад 100 тисяч державних актів на землю, на які люди чекали десять і більше років.
- Що цікавого у найближчих планах губернатора Київщини?
- Як губернатор взяв під опіку 50 найважливіших соціально-економічних проектів, які планую реалізувати упродовж нинішнього року. Серед них - будівництво двох елеваторних комплексів на Дніпрі (Кагарлицький та Переяслав-Хмельницький райони), на що планується спрямувати півмільярда гривень. Це і спорудження заводу дитячого харчування в Яготинському районі (сума інвестицій - 100 млн. грн.), введення в експлуатацію другої черги оптового ринку «Столичний» (0,5 млрд. грн.), спорудження найбільшого в області підприємства з виробництва хлібобулочних виробів у селі Крушинка Васильківського району потужністю 240 тонн на добу (0,5 млрд. грн.). Великі надії покладаємо на співпрацю із всесвітньо відомою данською компанією «Рокул», разом з якою маємо спорудити підприємство з виробництва сучасних теплоізоляційних матеріалів (понад 1,2 млрд. грн.).
Серед губернаторських проектів є чимало соціальних: забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів Київщини 100 «шкільними автобусами», створення 50 нових будинків сімейного типу, переведення 100 шкіл та 100 лікарень на енергозберігаючі технології, спорудження 100 спортивних та дитячих майданчиків тощо.
Отже, шановні мої земляки, нам є над чим з вами працювати. Завдання непрості, відповідальні, але до снаги працелюбній громаді Київщини. Щиросердо вітаю вас, друзі, з визначною для усіх нас датою - 80-річчям Київської області. Впевнений, що здобутки, з якими ми з вами прийшли до цього ювілею, є лише першими кроками на шляху процвітання нашого мальовничого краю.

За матеріалами газети «Київщина регіональна»
Категорія: Київщині - 80 | Додав: rda (13.02.2012)
Переглядів: 469 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013