Головна » Статті » Київщині - 80 » Київщині - 80

Основні віхи створення управління Пенсійного фонду України у Володарському районі


Сучасна пенсійна система України, основою якої є запроваджене з січня 2004 року загальнообов»язкове державне пенсійне страхування, постала не на порожньому місці, а є результатом еволюційної трансформації інституту пенсійного забезпечення, який сформувався після здобуття нашою державою незалежності.

         Одним із перших і визначальних кроків на шляху глибокого системного реформування пенсійної системи України стало створення у грудні 1990 року Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР (постанова Ради Міністрів Української РСР і Ради Федерації незалежних профспілок України від 21 грудня 1990 року № 380), яке з січня 1992 року перетворено на Пенсійний фонд України.

          З прийняттям цієї постанови розпочалося формування організаційної інфраструктури, матеріально-технічної бази та кадрового потенціалу майбутнього Пенсійного фонду України. Ця робота в Україні, як і в інших республіках, здійснювалася практично «з нуля».

Протягом 1991 року було сформовано структуру центрального апарату Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР у складі 3-х управлінь, 4-х самостійних відділів та ревізійної комісії.

У січні 1991 року був створений Київський обласний відділ Пенсійного фонду СРСР. В районах області, для виконання функцій, покладених на Пенсійний фонд було зараховано ряд уповноважених осіб. По Володарському району з 21 лютого 1991 року уповноваженими до обласного відділу Пенсійного фонду були призначені Луценко Петро Остапович та Пільганчук Алла Василівна.  

Після проголошення незалежності України у серпні 1992 року та прийняття у листопаді цього ж року Закону України «Про пенсійне забезпечення» сформувалася законодавча база функціонування Пенсійного фонду нової незалежної держави.

28 січня 1992 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 39, згідно з якою на базі Українського республіканського відділення Пенсійного фонду СРСР було утворено Пенсійний фонд України. Київський обласний відділ перейменовано в Київське обласне управління Пенсійного фонду України, де працювати уповноваженими залишилися Луценко П.О. та Пільганчук А.В.

В цей же час розроблялася нова структура обласного відділу Пенсійного фонду  України. 31 березня 1992 року наказом по обласному управлінню Пенсійного фонду Луценко П.О. був призначений на посаду головного інспектора по району, а Пільганчук А.В. – інспектором, пропрацювавши в цьому складі до 1994 року.

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.1994 року № 345 було визначено статус Пенсійного фонду як центрального органу виконавчої влади, відповідно службових та посадових осіб Пенсійного фонду України та його органів – державними службовцями.

Згідно з цим Положенням утворено відділи Пенсійного фонду у районах, містах та районах у містах.

Наказом від 01.07.1994 року № 83-к Київського обласного управління Пенсійного фонду у районі створено Володарський районний відділ Київського обласного управління Пенсійного фонду України і призначено, на конкурсній основі, начальником райвідділу – Луценка Петра Остаповича.

Для зміцнення кадрового потенціалу, на роботу до райвідділу Пенсійного фонду прийшли працювати висококваліфіковані працівники – Калашнікова Надія Федорівна, Гарагуля Валентина Василівна, Кожухару Валентина Федорівна, Бондаренко Ольга Дмитрівна, Маковкіна Віра Володимирівна.

З липня 1999 року Володарський районний  відділ Пенсійного фонду України очолив Грищенко Михайло Опанасович.

 У 2001 році в зв»язку з реорганізацією структури Володарський  районний відділ перейменовано в управління Пенсійного фонду України у Володарському районі, де гранична середньооблікова чисельність працівників становила 27 чоловік.

Важливу роль у розвитку Пенсійного фонду відіграла передача органам Фонду функцій з призначення та виплати пенсій, які раніше здійснювались органами соціального захисту населення. Цей процес розпочався з січня 1999 року і остаточно завершився у нас в районі 01 лютого 2001 року. На посаду начальника відділу пенсійного забезпечення  по переводу призначена -  Сабардак Тетяна Петрівна та її заступником -  Соловей Євдокія Володимирівна, головним спеціалістом по виплаті пенсій – Мусієнко Ірина Василівна.

          10 жовтня 2001 року вийшла постанова Кабінету Міністрів України «Про Основні напрями реформування  системи пенсійного забезпечення населення України». На виконання завдань, поставлених цим документом і була спрямована робота всієї системи Пенсійного фонду.

Перш за все, у період 1998-2002 років було створено унікальну за своєю сутністю систему персоніфікованого обліку відомостей щодо застрахованих осіб (СПОВ), яка відіграла  вирішальну роль у проведенні пенсійної реформи.

В управлінні Пенсійного фонду України у Володарському районі відділ СПОВ було створено наприкінці 1999 року. У 2000 році було цілком завершено впровадження системи персоніфікованого обліку відомостей з пенсійного страхування, а починаючи з 1 липня 2002 року обчислення пенсій здійснюється із заробітку особи за період роботи після 1 липня 2000 року за даними системи персоніфікованого обліку.  

         Говорячи про  створення системи персоніфікованого обліку Пенсійного фонду у Володарському районі, не можна не згадати про людей, які своєю працею творили цю історію – це і начальник відділу Биковський Михайло Вікторович, провідні спеціалісти – Бондаренко Лариса Дмитрівна, Осика Микола Вікторович.

Робота в соціальній сфері особлива, максимально наближена до людей, їх життєвих проблем. А тому, якісно працювати в цій сфері можуть лише небайдужі до чужих турбот люди, готові не за посадовою інструкцією, а за покликом серця допомагати ближнім.

На сьогоднішній день в управлінні Пенсійного фонду України у Володарському районі працює 25 державних службовців. Очолює колектив -  Марчук Сергій Леонідович, заступники начальника управління – Сабардак Т.П., Лавренюк О.П., начальники відділів – Стадник С.Д., Руденко Д.С., Бондар Л.П., Миколаєнко Н.Л., Мусієнко І.В., головні спеціалісти – Скворцова Н.Л., Руденко О.В., Гурська Т.А., Таранущенко І.В., Параца Л.В., Труніна Т.Г. Остапець Л.Б., Руденко Л.М., Саморай Т.М., Халдай Л.І., Діденко Г.П., Когут Л.П., Луговський К.Я., Мусієнко М.В., Ліщенко О.Д., Касянчук О.М., Левченко В.С..  

Треба згадати і інших людей, які починали історію Пенсійного фонду України у Володарському районі. Декого вже немає серед нас, дехто продовжує працювати тут або в інших установах. Кожен з них свого часу зробив свій внесок у пенсійну справу.

Сумлінно впродовж багатьох років вирішували актуальні проблеми пенсійного забезпечення керівники відділу соціального захисту населення, які здійснювали контроль за призначенням та виплатою пенсій – Ратушнюк Петро Омельянович, Чернишук Тамара Іванівна, Литвинюк Олександра Григорівна, інспектори по призначенню та виплаті пенсій – Рябоконь Мотря Яківна, Нечипоренко Анастасія Дмитрівна, Кулинич Ніна Василівна, Прокопенко Любов Пилипівна, Соловей Євдокія Володимирівна, Саморай Ніна Іванівна, Фещенко Надія Михайлівна, Гончаренко Ніна Миколаївна, Діденчук Ніна Вікторівна.

У переддень святкування 80-ти річчя утворення Київської області  зичимо усім ветеранам управління Пенсійного фонду  України у Володарському районі та нині працюючим фахівцям міцного здоров»я, родинного затишку, щедрості душі та нових трудових здобутків.

Категорія: Київщині - 80 | Додав: rda (20.02.2012)
Переглядів: 1192 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013