Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

«Гаряча лінія»

Працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки неповний робочий день. Чи можна надавати йому податкову соціальну пільгу?

      Підпунктом 169.2.1 п.169.2 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати лише за одним місцем його нарахування(виплати).

     Статею 56 КЗпП визначено випадки, в яких може встановлюватися неповний робочий день, зокрема за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом.Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого дня не тягне за собою будь- яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

      Таким чином, якщо працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки(неповний робочий день) за трудовим договором і отримує заробітну плату у визначенні Податкового кодексу, то він має право на застосування до нарахованої заробітної плати податкової соціальної пільги, встановленої пп..169.1.1 п.169.1 ст.169 Податкового кодексу за умови дотримання вимог цієї статті.

 

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб нецільова благодійна допомога матеріального характеру, надана працівнику підприємства?

      Для цілей оподаткування благодійна допомога поділяється на цільову та нецільову.

       Цільовою є благодійна допомога, що надається під визначені умови та напрями її витрачання, а нецільовою вважається допомога, яка надається без встановлення таких умов або напрямів, що передбачено пп.170.7.1 п. 170.7 ст.170 Податкового кодексу.

        Відповідно до пп.170.7.3 п.170.7 ст.170 цього Кодексу не включається до оподаткованого доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами – юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2011 р.-1320,0 грн.), Положення цього підпункту не поширюються на профспілкові виплати своїм членам, умови звільнення яких від оподаткування передбачено пп.165.1.47 п.165.1 ст.165 цього Кодексу.

 

Проведено семінар з новозареєстрованими СГД – фізичними особами у Володарському відділенні Сквирської МДПІ.

            Нещодавно у приміщенні Володарського відділення Сквирської МДПІ за участю працівників сектору оподаткування доходів фізичних осіб, інформатизації процесів оподаткування, реєстрації та обліку платників податків та масово-роз’яснювальної роботи було організовано та проведено семінар з новозареєстрованими СГД-фізичними особами на тему: "Основи податкової звітності. Переваги подання звітності в електронному вигляді”.

            Відкрив семінар заступник голови комісії з проведення реорганізації           Сквирської МДПІ в Київській області  заступник начальника інспекції-  начальник відділу (Володарське відділення) Сквирської МДПІ  Тімаков В.М.

            У своєму виступі Тімаков Володимир Михайлович повідомив новозареєстрованих підприємців про те, що головним завданням платників податків повинно бути дотримання діючого законодавства, своєчасне подання розрахунків та сплата податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету.                                                      

            Основними питаннями, які обговорювались на семінарі були: 1)Основи ведення підприємницької діяльності та подання звітності.2) Переваги подання звітності в електронному вигляді з накладанням ЕЦП; 3) Вплив змін у законодавстві на практику використання спрощеної системи оподаткування суб’єктами малого підприємництва 4) Переваги легалізації  доходів; 5) Євроінтеграція України та недопущення виникнення корупції; 6) Пропаганда журналу "Вісник податкової служби України”, тематично-інформаційних збірників, про роботу інформаційно-довідкового департаменту.

            В кінці зустрічі фахівцями Володарського відділення Сквирської МДПІ були надані вичерпні відповіді на всі запитання присутніх.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (05.12.2011)
Переглядів: 1164 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013