Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Легалізація заробітної плати – запорука стабільного майбутнього!

Соціально-економічні права громадян (право на працю; право на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, право на щорічну оплачувану відпустку, на пенсію тощо) закріплені у Розділі II Конституції України та повинні забезпечуватись працедавцями.

Однак, на сьогоднішній день такі явища, як зарплата „в конвертах” та робота без оформлення трудових відносин мають глибокі корені і руйнують суспільство зсередини, позбавляючи майбутнього тих, хто отримує неофіційну зарплату і чиї трудові книжки залишаються неоформленими та невикористаними.

Отримуючи доходи, з яких не проводяться відрахування внесків до відповідних фондів, працівники позбавляються отримання відшкодування при настанні страхового випадку:

• не виплачуються лікарняні, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, допомоги за доглядом за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку;

• не надається допомога по безробіттю центром зайнятості, та одноразова допомога для здіснення підприємницької діяльності;

• не проводяться страхові виплати при втраті працездатності, пов’язаної з нещасними випадками на виробництві;

• не забезпечується пенсійне страхування, не проводиться нарахування трудового стажу.

Громадяни, які отримують доходи, що не оподатковуються, або доходи нижче встановленого рівня мінімальної заробітної плати, є співучасниками тіньового бізнесу та приховування податків від держави, що в кінцевому підсумку призводить до зубожіння освітян, лікарів, військових та незахищених верств населення, зарплата та виплата яким здійснюється з бюджету країни.

Переваги отримання легальних доходів очевидні. Суспільство негативно ставиться до виплати заробітної плати в "конвертах”, веденню подвійної бухгалтерії, що негативно впливає на стан наповнення місцевих бюджетів та погіршує соціальний захист найманих працівників. Недоотримані місцевими бюджетами суми податку з доходів найманих працівників не дають змогу в повному обсязі та своєчасно виплачувати пенсії, заробітну плату, фінансувати дошкільні та учбові заклади, лікарні, дитячі будинки, здійснювати підтримку малозабезпечених верств населення.

Прагнучи якнайшвидшого збагачення, дехто забуває про своє майбутнє та не замислюється про наслідки, з якими рано чи пізно прийдеться зіткнутись в житті.

Працівники Володарського відділення Сквирської МДПІ не залишають поза увагою легалізації доходів саме тому, що це захист законних прав пересічних громадян, тобто один з пріоритетних напрямків роботи податківців. У першу чергу проводиться масово-роз'яснювальна робота серед платників податків під час надання консультаційних послуг, при проведенні семінарів, засідань, зустрічей із керівниками та трудовими колективами підприємств. Роз'яснюється, яка відповідальність передбачена для керівників та приватних підприємців за навмисне ухилення від сплати податків.

Оформлення трудових відносин в законодавчо встановленому порядку і офіційне отримання заробітної плати – це державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно, виплачена легальна заробітна плата, не нижче від визначеної законом рівня. Крім того, це одержання пенсії в старості.

Податківці Володарського відділення Сквирської МДПІ сподіваються, що громадяни, які виступають за чесні відносини з державою, допоможуть вирішити проблеми "тіньової” заробітної плати та про всі факти порушення податкового та трудового законодавства повідомлять за номером телефону: (04569) 5-21-93. Жодне повідомлення не залишиться поза увагою працівників податкової інспекції і ретельно перевірятиметься.


Категорія: Податкова служба | Додав: rda (24.03.2011)
Переглядів: 334 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013