Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Наповнення бюджетів

Робота зі зверненнями громадян 

у Володарському відділенні Сквирської МДПІ

за  2010 рік

Робота зі зверненнями громадян у Володарському відділенні Сквирської МДПІ здійснюється на основі принципів соціального партнерства, забезпечення рівних можливостей громадян на звернення, ефективності, відкритості та прозорості.

З нагальними питаннями податкового законодавства громадяни Володарського району можуть звернутися через громадську приймальню податкової інспекції, телефон або завітавши на особистий прийом до заступника начальника Сквирської МДПІ Тімакова В.М.

Так, протягом січня-грудня 2010 року громадянам надано 352 відповіді на актуальні питання податкового законодавства (177 усних консультацій, 175 – по телефону), які в основному стосувалися: 1) податку на додану вартість – 48 питання; 2) податку на прибуток – 28; 3) податку з доходів фізичних осіб – 81; 4) місцевих податків і зборів – 45; 5) ресурсних платежів –  8; 5) застосування штрафних санкцій – 24; 6) інших запитань податкового законодавства –  118.

На особистий прийом до заступника начальника Сквирської МДПІ Тімакова В.М. у січні-грудні 2010 року завітало 11 громадян, серед яких 3 СПД - фізичні особи;  2  державні службовці; 3  представники юридичних осіб; 2 пенсіонери; 1 служитель релігійної організації. Усні звернення даних громадян стосувалися: 2 (податку на прибуток підприємств), 5 (податку з доходів фізичних осіб), 2 (плати за землю), 1 (орендної плати), 1 (оподаткування доходів підприємницької діяльності).

 Подай декларацію – забезпеч своє майбутнє!

Саме під таким гаслом у Володарському відділенні Сквирської МДПІ розпочато кампанію з декларування громадянами своїх доходів, отриманих протягом 2010 року.

Декларування доходів фізичних осіб у 2011 році буде проводитися відповідно до норм Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003р. № 889 та не матиме значних відмінностей від минулорічного декларування.

Однак, слід звернути увагу на те, що Податковим кодексом України починаючи з 2011 року продовжено термін декларування доходів фізичних осіб до 1 травня. Тобто вже в 2011 році за наслідками 2010 звітного року платники податків, як ті, що зобов’язані подавати Декларацію, так і ті, що мають право подати її добровільно (в т.ч. з метою одержання податкового кредиту) подають її  до 1 травня.

Форма Декларації для декларування доходів за 2010 рік у 2011 році залишається "старою”, тобто платники подають Декларацію згідно з додатком № 1 до Інструкції № 12, про що зазначено в листі Мінфіну України від 12.12.07р. № 31-20040-04-18/27150. Бланк Декларації платник податку може безкоштовно отримати в органі ДПС (п.5.5 Закону № 889). Подається Декларація до органу ДПС за місцем проживання платника податку (за реєстрацією в паспорті). Працівники органів ДПС зобов’язані надавати консультацію щодо її заповнення.

Платник заповнює Декларацію самостійно або це може зробити нотаріально уповноважена ним на це особа (п.18.5 Закону № 889). За неповнолітніх дітей Декларацію подають їх батьки (опікуни, піклувальники).

Обов’язково необхідно подати декларацію якщо отримані:

1) доходи (прибутки), які не підлягали оподаткуванню при їх нарахуванні чи виплаті (пп. 8.1.3 Закону № 889). Наприклад: доходи від продажу інвестиційних активів, у вигляді спадщини, виграшу в азартні ігри тощо.

2) доходи від особи, яка не мала статусу податкового агента (пп..8.2.1 Закону № 889). Наприклад: дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, подарунки від фізичних осіб тощо.

3) іноземні доходи (пп.9.9.1 Закону № 889).

Завітайте у зручний для Вас час до податкової інспекції за місцем проживання, де створені всі необхідні умови для вчасного подання декларацій, та безкоштовно отримайте бланки декларацій та консультації по їх заповненню.

Висловлюємо Вам щиру подяку за Ваш свідомий крок – декларування доходів.

Податкова соціальна пільга 

з податку на доходи фізичних осіб у 2011 році

         З 1-го січня 2011 року до 31 грудня 2014 року  податкова соціальна пільга надається для будь-якого платника податків в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, а з 1 січня 2015 року вона дорівнюватиме 100 відсоткам розміру такого прожиткового мінімуму.

         У 2011 році податкова соціальна пільга складає 470,50 грн.

         Підвищена податкова соціальна пільга у 2011 році в розмірі 150% складає 705,75грн., а у розмірі 200% - 941 грн.

            Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь фізичної особи протягом звітного податкового місяця як заробітна плата, якщо розмір доходу не перевищує у 2011 році 1320 (941*1,4 з заокругл.) гривень.

            Податкова соціальна пільга не може бути застосована до:

1) доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;

2) заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

3) доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Податкова соціальна пільга до заробітної плати державних службовців застосовується під час її нарахування до завершення нарахування таких доходів без подання відповідних заяв, але з поданням підтвердних документів для встановлення розміру пільги.

 У разі якщо платник податку має право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна податкова соціальна пільга з підстави, що передбачає її найбільший розмір.Але якщо особа утримує двох і більше дітей до 18- років, у тому числі дитину-інваліда (дітей-інвалідів), то на дітей-інвалідів надається пільга в розмірі 150 відсотків від основної пільги і одночасно на інших дітей – 100 відсотків від основної пільги.

Обоє батьків мають право на пільгу на двох і більше дітей віком до 18-ти років, але граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків, визначається як добуток суми такого граничного доходу та відповідної кількості дітей.

Всі платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають отримувати соціальні податкові пільги, в обов’язковому порядку протягом січня до бухгалтерії підприємства або приватному підприємцю, де вони працюють та отримують заробітну плату, подають відповідні заяви та документи, які дають право на пільги. Один з батьків, який має право на підвищений розмір межі доходу для пільги, вказує про це в заяві.

 

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (18.01.2011)
Переглядів: 431 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013