Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Обмеження права платників податку на одержання податкового кредиту (знижки)

Платник податку, який має намір у 2011 р. скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2010 року, повинен до 1 травня 2011 р. подати річну податкову декларацію до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси (місцем постійного або переважного проживання платника податку, місцем податкової реєстрації платника податку, визначеним згідно із законодавством) про суму загального річного оподатковуваного доходу та зазначити в ній підстави, суми та підтвердні документи щодо податкової знижки.

Однак, існує ряд обмежень на право користування податковою знижкою. Так податковий кредит може бути нараховано виключно резидентом, який має індивідуальний ідентифікаційний номер.

Звертаємо увагу, що у наступному 2012 році право на нарахування податкового кредиту матиме платник податку – резидент України незалежно від того, має він чи ні податковий номер (ідентифікаційний номер), тобто одержати податкову знижку зможуть і платники податку, які відмовилися від одержання податкового номера у зв’язку із релігійними переконаннями.

Загальна сума нарахованого податкового кредиту не може перевищувати суми загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата. Якщо сума нарахованого податкового кредиту перевищує суму загального оподатковуваного доходу платника податку, одержаного протягом звітного року як заробітна плата, податковий кредит надається у розмірі суми загального оподатковуваного доходу цього платника, одержаного протягом звітного податкового року як заробітна плата.

Якщо платник податку не скористався правом на отримання податкового кредиту за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Податковий кредит може застосовуватись виключно до доходів, одержаних протягом року платником у вигляді заробітної плати.

Фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та особи, які займаються незалежною професійною діяльністю (само зайняті особи), не мають права на отримання податкового кредиту з податку на доходи фізичних осіб щодо свого річного оподатковуваного доходу, одержаного у межах провадження їх діяльності, тому що такий дохід не є заробітною платою. Цього права також не мають всі інші особи, які одержують виключно доходи, відмінні від заробітної плати.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (03.03.2011)
Переглядів: 328 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013