Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Особливості порядку справляння фіксованого сільськогосподарського податку у 2011 році

 

Відповідно до ст. 301 Кодексу платниками ФСП можуть бути сільськогосподарські товаровиробники, в яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній (звітний) рік дорівнює чи перевищує 75% (даний критерій визначається згідно Розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік та Методичних рекомендацій щодо його складання, затверджених наказом Мінагрополітики України від 17.12.2010р. № 837), але з врахуванням обмежень, встановлених п. 301.6, не можуть бути зареєстровані платниками ФСП:

Необхідно врахувати, що перелік доходів сільськогосподарського товаровиробника, отриманих від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, визначений п.308.4 Кодексу доповнено доходами, отриманими від реалізації продукції:

 - рослинництва на закритому ґрунті та продуктів її переробки на власних підприємствах;

 - варинництва і птахівництва та продуктів її переробки на власних підприємствах.

Окрім того, зазначений пункт містить перелік супутніх послуг, доходи від яких також включаються до складу доходів, отриманих від реалізації сільгосппродукції.

Пунктом 308.1 статті 308 Глави 2 розділу XIV Податкового кодексу України передбачено, що для набуття або підтвердження статусу платника ФСП сільськогосподарські товаровиробники подають до 1 лютого поточного року:

1) загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ, органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);-

2) звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);-

Нова форма податкової декларації з ФСП затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1016 "Про затвердження форми Податкової декларації з ФСП” (зареєстровано в Мін’юсті 12.01.2011р. № 27/18765).

3) розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань державної аграрної політики за погодженням з центральним органом державної податкової служби;

4) відомості (довідку) про наявність земельних ділянок органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомості (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються відомості про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі  про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Підтвердження розміру площ сільськогосподарських угідь, що перебувають у власності сільськогосподарського виробника або надані йому у користування, у тому числі на умовах оренди, та їх нормативної грошової оцінки здійснюється відповідними органами державних земельних ресурсів за місцем розташування земельної ділянки.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (31.01.2011)
Переглядів: 393 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013