Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Податковий облік при реорганізації за Податковим кодексом України

Особливості податкового обліку під час реорганізації юридичних осіб детально виписано в п. 153.12 ст. 153 Податкового кодексу України. Так, не включаються до складу доходу платника податку – правонаступника кошти або майно, отримані від юридичної особи, яка припиняється у зв’язку із проведенням реорганізації.

            Балансова вартість основних фондів та нематеріальних активів юридичної особи, що припиняється, включається до складу балансової вартості відповідних груп основних фондів та нематеріальних активів платника податків – правонаступника на дату затвердження передавального акта та підлягає амортизації в загальному порядку. Собівартість запасів, що обліковуються в податковому обліку юридичної особи, яка припиняється, включається до складу собівартості запасів правонаступника на дату затвердження передавального акта.

У разі, якщо дата збільшення витрат, здійснених (нарахованих) юридичною особою, що припиняється, не настала до моменту затвердження передавального акта, такі витрати враховуються в податковому обліку правонаступника. Такий правонаступник набуває право на збільшення витрат у загальному порядку, визначеному Розділом III Податкового кодексу. Це правило застосовується також:

Від’ємне значення об’єкта оподаткування звітного періоду, що обліковувалось у платника податку, який припиняється включається до складу витрат платника податку – правонаступника. Зазначене положення також застосовується до суми збитків, що обліковуються в особливому порядку відповідного до цього розділу у платника податку, який припиняється (збитки за операціями із цінними паперами, деривативами, правами вимоги тощо).

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (25.02.2011)
Переглядів: 319 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013