Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — нерезидентом від продажу нерухомого майна у 2011 р.

Пунктом 162.1 ст. 162 Податкового кодексу визначено, що платниками податку на доходи    фізйчних осіб є: фізична особа — резидент, яка отримує доходи як із джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи із джерела їх походження в Україні.Порядок оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регулюється п. 170.10 ст. 170 По- даткового кодексу, відповідно до якого доходи із джерелом їх походження в Україні, що нарахо- вуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидента (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).

Статтею 172 Податкового кодексу визначено порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна, відповідно до п. 172.9 якої дохід від операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею в порядку, встановленому для резидентів, за ставками, ви­значеними в п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.

Пунктом 167.1 ст. 167 Податкового кодексу встановлено, що ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 — 167.4 цієї статті) у тому числі, але не виключно, у формі виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику податку за цивільно-правовими договорами.

У разі якщо загальна сума отриманих платни­ком податку у звітному податковому місяці доходів, зазначених у абзаці першому п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу, перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встанов­леної законом на 1 січня звітного податкового року (у 2011 р. — 9410 грн.), ставка податку ста­новить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту.

Отже, нерухомість, зокрема житловий бу­динок (включаючи земельну ділянку, на якій розташовано такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), що перебуває у власності фізичної особи-нерезидента менше ніж три роки, відчужуються (для цілей цій статгі під про­дажем слід розуміти будь-який перехід

права власності на об'єкти нерухомості, крім їх успадкування та дарування (п. 172.8 ст. 172 Податкового кодексу)) у 2011 р., то та­кий платник податку має обов'язок щодо сплати податку з одержуваного від такого продажу доходу за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу (15 та 17%).

Також п. 172.5 ст. 172 Податкового кодексу встановлено, що платник податку — фізична особа самостійно визначає суму податку на до­ходи фізичних осіб та сплачує його до бюджету через банківські установи до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу нерухо­мого майна.

Згідно з п. 172:4 ст. 172 Податкового кодексу під час проведення операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомості між фізичними особами нотаріус посвідчує відповідний договір за наявності оціночної вартості такого нерухо­мого майна та документа про сплату податку до бюджету стороною (сторонами) договору та щокварталу подає до органу ДПС за місцем розташування свого робочого місця інформацію про посвідчені ним договори щодо купівлі-продажу нерухомого майна, включаючи інформацію про вартість такого майна та суму сплаченого податку в порядку, встановленому розділом IV Кодексу для податкового розра­хунку.

Одночасно з дією п. 172.4 ст. 172 Податкового кодексу якщо стороною договору купівлі-продажу, міни об'єкта нерухомого майна є юри­дична особа чи фізична особа — підприємець, така особа є податковим агентом платника по­датку щодо

нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого про­дажу (обміну) (п. 172.7 ст. 172 Кодексу)

                                                 Завідувач сектором оподаткування доходів Фізичних осіб

                                                                                 Защитинський О.А.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (28.11.2011)
Переглядів: 406 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013