Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Порядок оподаткування доходу, отриманого фізичною особою — резидентом як дарунок

Відповідно до пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у  вишляді    вартості успадкованого чи  отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з   роз­ділом IV Кодексу. Оподаткування доходу, отриманого платни­ком податку в результаті прийняття ним у спад­щину чи в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, регламентується ст. 174 Податкового кодексу, відповідно до п. 174.6 якої оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення дорввору дарування) від фізичних осіб, зокрема майна, провадиться згідно з правилами, вста­новленими розділом IV Кодексу для оподатку­вання спадщини.

         Згідно з пп. 174.2.3 п. 174..2 ст. 174 Податко­вого кодексу об'єкти спадщини (дарунка) опо­датковуються за ставками, визначеними в п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу (15 та 17%), для будь-якого об'єкта спадщини (дарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарова­ними) від спадкодавця-нерезидента (дарувальника-нерезидента), та для будь-якого об'єкта спадщини (дарунка), що успадковується спадкоємцем-нерезидентом (дарувальником-нерезидентом) від спадкодавця-резидента (дарувальника-резидента).

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового ко­дексу особами, відповідальними за сплату (пере­рахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровані), які отримали спадщину (дарунок).

     Дохід у вигляді вартості успадкованого (отри­маного в дарунок) майна у межах, що підлягає оподаткуванню, включається спадкоємцем (обда­рованим) до складу загального річного доходу платника податку і зазначається у річній податковій декларації, яка подається таким платником пода­тку до 1 травня наступного за звітним роком до органу ДПС за місцем своєї податкової адреси.

                                                    Завідувач сектору оподаткування доходів Фізичних осіб

                                                                                 Защитинський О.А.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (28.11.2011)
Переглядів: 308 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013