Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Реалізація прав людини та правозахисної діяльності в органах ДПС


 За ініціативою консультативно-дорадчого органу Міністерства юстиції України - Координаційної ради молодих юристів України Указом Президента України від 08.12.2008 року № 1149/2008 започатковано щорічне проведення на державному рівні Всеукраїнського тижня права в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини.

Цей День відзначається в світі на честь проголошення Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року Загальної декларації прав людини.

Нинішнього року Всеукраїнський тиждень права в Україні проходитиме з 6 по 12 грудня.

Під час цієї масштабної правової акції кожен учасник, котрий бере в ній участь, робить безпосередній внесок на благо суспільства та співгромадян. До участі у заході залучаються і податківці Володарського району. Щоденно фахівці юридичних підрозділів, масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян державної податкової служби надаватимуть консультації всім бажаючим з питань реалізації і захисту прав людини, кожен із відвідувачів має можливість отримати відповідь у провідних спеціалістів податкової служби, кваліфіковану консультацію чи пораду в межах повноважень працівників ДПІ.

Особлива увага приділяється соціально-незахищеній категорії громадян, таких як ветерани праці, війни, малозабезпечені громадяни, інваліди, чиї питання розглядаються першочергово.

Слід зазначити, що робота податкової служби області щодо забезпечення реалізації прав людини, надання правової допомоги громадянам не обмежується тижнем права, а проводиться на постійній основі.

Так, Володарське відділення Сквирської МДПІ приділяє велику увагу всебічному розгляду звернень громадян, задоволенню їх законних прав та інтересів, забезпеченню реалізації ними конституційного права на звернення (ст. 40 Конституції України).

Питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити до органів державної влади, об’єднань громадян відповідно до їх статуту звернення щодо роз’яснення окремих норм законодавства, пропозицій щодо поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних i громадських органів регулює Закон України від 02.10.96 р. № 393/96-ВР "Про звернення громадян”.

Реалізація прав громадян у Володарському відділенні Сквирської МДПІ здійснюється завдяки різним формам організаційних заходів, які працюють на покращення іміджу податкової служби. Проводяться особисті прийоми громадян посадовими особами органів державної податкової служби як в податкових інспекціях, так і виїзні прийоми. Так, на особистий прийом до заступника начальника Сквирської МДПІ Тімакова В.М. у січні-листопаді 2010 року з усними зверненнями завітало 10 громадян, серед яких 2 СПД - фізичні особи;  2  державні службовці; 3  представники юридичних осіб; 2 пенсіонери; 1 служитель релігійної організації. На всі звернення ромадянам надано вичерпні усні роз’яснення на прийнято відповідні рішення.

Також платникам податків надаються усні консультації з питань податкового законодавства безпосередньо в податкових органах чи в телефонному режимі, проводяться семінари, "круглі столи”, зустрічі з трудовими колективами, лекції з майбутніми платниками податків та сеанси телефонного зв’язку "гаряча лінія”.

Так, протягом січня-листопада 2010 року податківцями Володарщини громадянам надано 322 відповіді на актуальні питання податкового законодавства (162 - усні консультацій, 160 – по телефону), 26 семінарів, 34 засідання "круглого столу”, 33 зустрічі з трудовими колективами, 25 лекцій з майбутніми платниками податків, 22 "гарячі лінії”.

Крім того, з метою роз’яснення прав платників податків у податковому законодавстві Володарським відділенням Сквирської МДПІ готуються зразки власної друкованої продукції. За 11 місяців 2010 року було підготовлено та роздано платникам податків 1550 пам’яток, листівок, брошур, буклетів тощо.

Також актуальні питання податкового законодавства і питання правового характеру висвітлюються на веб-сайті ДПА в Київській області, в місцевій газеті "Голос Володарщини” та розміщуються на інформаційних стендах у приміщенні податкового інспекції.

Підсумовуючи вищезазначене слід зазначити, що діяльність Володарського відділення Сквирської МДПІ спрямовується на подальший розвиток політики відкритості, прозорості та зміцнення партнерських стосунків із платниками податків і громадськістю, а значна кількість громадян, які звертаються до податківців  під час особистих прийомів чи беруть участь семінарах, або інших заходах, свідчить, що стосунки працівників податкової інспекції та громадян ґрунтуються на принципах довіри та взаєморозуміння, що в свою чергу призводить до зменшення випадків ухилень від сплати податків, неправомірних дій керівників окремих підприємств та сприяє контрольно-перевірочній роботі в цілому.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (06.12.2010)
Переглядів: 381 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013