Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Щодо порядку застосування нульової ставки ПДВ при здійсненні експортних операцій

Відповідно до пункту 6.2 ст. 6 Закону України "Про податок на додану вартість” ставка податку у розмірі 0% до бази оподаткування застосовується при експорті товарів.

Підпунктом 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону визначено, що товари вважаються експортованими платником податку у разі, якщо їх експорт засвідчений належно оформленою митною вантажною декларацією.

Порядок застосування нульової ставки податку до операцій з експорту товарів за межі митної території України викладений у податковому роз’ясненні, затвердженому наказом ДПА від 05.09.2002р. № 418.

Так, в зазначеному узагальнюючому роз’ясненні вказано, що у разі якщо за експортним контрактом з нерезидентом продукція у звітному періоді не вивозиться за межі митних кордонів України, а відвантажується до місця формування експортних вантажів для наступної відправки за кордон, податкові зобов’язання у платника податку – експортера за нульовою ставкою у цьому звітному періоді не виникають. Лише після фактичного перетину товарами митного кордону України (завершення оформлення вивізної вантажної митної декларації) платником податку – експортером визначаються податкові зобов’язання за нульовою ставкою ПДВ.

При цьому, до моменту фактичного перетину товарами митного кордону України (завершення оформлення вивізної вантажної митної декларації) нарахування ПДВ за ставкою 20% не здійснюється.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (14.12.2010)
Переглядів: 806 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013