Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Тема електронної звітності на сеансі телефонного зв’язку ”гаряча лінія” у Володарському відділенні Сквирської МДПІ

18.05.2011р. у Володарському відділенні Сквирської МДПІ було проведено "гарячу лінію” на тему: "Електронна звітність з накладанням ЕЦП”. Даний захід проводився за участю заступника начальника Сквирської МДПІ Тімакова В.М. На сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія” зателефонувало 3 громадянина. За соціальним станом абонентів "гарячої лінії” питання надійшли: 3 – від СПД – юридичних осіб.

Запитання: Хто підписує електронну звітність?

            Відповідь: ЕЦП ставлять головний бухгалтер та директор, з наступним накладенням ЕЦП печатки підприємства. А ось фізична особа-підприємець накладає свій ЕЦП, а ЕЦП печатки – лише за її наявності.

            Питання: Які критерії розподілу платників податків на великі, середні та малі враховуються при поданні електронної звітності?

            Відповідь: Відповідно до п. 49.4 ст. 49 Глави 2 Розділу II Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI платники податків, що належать до великих та середніх підприємств, подають податкові декларації до органу державної податкової служби в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством. Пунктом 7 ст. 63 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-/1/ визначено, що підприємства залежно від кількості працюючих та обсягу валового доходу від реалізації продукції за рік можуть бути віднесені до малих підприємств, середніх або великих підприємств. Малими (незалежно від форми власності) визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує 70 мільйонів гривень. Великими підприємствами визнаються підприємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 250 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за рік перевищує суму 100 мільйонів гривень. Усі інші підприємства визнаються середніми. Ураховуючи вищенаведене, з метою подання звітності розподіл платників податків на великі, середні та малі потрібно визначати згідно з п. 7 ст. 63 Господарського кодексу України від 16.01.2003р. №436-IV.

            Питання: Які особи несуть відповідальність за складання податкової звітності (в т.ч. і в електронному вигляді)?

            Відповідь: Відповідно до ст. 47 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі — ПКУ) відповідальність за неподання, порушення порядку заповнення документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної в зазначених документах, несуть:

— юридичні особи, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи. Відповідальність за порушення податкового законодавства відокремленим підрозділом юридичної особи несе юридична особа, до складу якої він входить;

— фізичні особи — платники податків та їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених законом;

— податкові агенти.

 

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (20.05.2011)
Переглядів: 405 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013