Головна » Статті » Податкова служба » Податкова служба

Запитуєте – відповідаємо на сеансах телефонного зв’язку “гаряча лінія”!

За січень-березень 2011 року на сеансах телефонного зв’язку "гаряча лінія”, що проводилися за участю заступника начальника Сквирської МДПІ Тімакова В.М. було задано 15 питань. За соціальним станом абонентів сеансу телефонного зв’язку, за I квартал 2011 року питання надійшли:

4 (26,7%) від представників юридичних осіб;

8 (53,3%) від  громадян, соціальний стан яких не визначено;

3 (20,0%) від СПД – фізичних осіб.

Питання, що піднімалися на сеансах "гарячої лінії” протягом 3-х місяців 2011р. стосувалися:

3 (20,0%) – інших питань податкового законодавства;

9 (60,0%)податку з доходів фізичних осіб;

0 (0,0,%)місцевих податків і зборів;

1 (6,7%)податку на додану вартість;

2 (13,3%)податку на прибуток підприємств.

На сеанси телефонного зв’язку "гаряча лінія”, які відбулися у березні 2011 року  зателефонували 2 представники юридичних осіб та 3 громадянина, соціальний стан яких не визначений.

Питання. Чи передбачена відповідальність за неподання/несвоєчасне подання декларації про доходи фізичних осіб?

Відповідь. Відповідно до ст.1641 Кодексу України про адміністративні правопорушення за неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення обліку або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов'язкову форму обліку, - тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Питання. Яка ставка податку на прибуток підприємств застосовуватиметься у 2011 році?

Відповідь. З 01.04.2011р. набирає чинності розділ III  Податкового кодексу України "Податок на прибуток підприємств”. Тобто починаючи з 01.04.2011р. ставка податку на прибуток підприємств становитиме 23% і діятиме до кінця 2011 року. Надалі ставка податку на прибуток поступово знижуватиметься: 3 01.012012р. по 31.12.2012р. – 21%, з 01.01.2013р. по 31.12.2013р. – 19%, з 01.01.2014р. – 16%.

Питання. Мати – громадянка України отримала від своєї доньки, яка постійно працює за кордоном (у Німеччині), грошовий переказ. Як оподатковуються таким чином отримані кошти?

Відповідь. Згідно з Законом № 889 дохід, відмінний від доходу з джерелом його походження з території України, є іноземним. Відповідно до ст. 3 Закону № 889 об’єктом оподаткування резидента є іноземні доходи.

Тому в випадках, якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку – їх отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію. У 2011 році таку декларацію слід подати до 1 травня.

Категорія: Податкова служба | Додав: rda (04.04.2011)
Переглядів: 289 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013