Головна » Статті » Реформи в Україні » Пенсійна реформа

Які особливості підвищення пенсійного віку для жінок?

Законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачено, що пенсійний вік для жінок буде підвищуватись поетапно, протягом 10 років щороку на (і місяців до 60 років. Так, до досягнення 60 років, право на пенсію за віком матимуть жінки . 1960 року народження і старші.
Водночас жінкам, які народилися з 1 лютого 1956 року до 31 липня 1960 року, після виходу на пенсію підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на 2,5% за кожні шість місяців більш пізнього виходу на пенсію, починаючи з 55 років, до досягнення ними 60-річного віку.
Жінка досягне 55 років 1 березня 2011 року. Чи буде змінено для неї умови виходу на пенсію за віком?
- До набрання чинності законопроектом пенсії призначатимуть відповідно до умов чинного законодавства. Проект закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» набере чинності не раніше дня його опублікування.
Чи буде зменшений вік виходу на пенсію для жінок, які народили трьох дітей, та чи передбачені їм надбавки до пенсій?
- Відповідно до Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», право на призначення дострокової пенсії за віком, але не раніше ніж за п'ять років до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу мають жінки, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, і матері інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку. Проектом закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» не передбачено зміни умов виходу на пенсію багатодітним матерям, а також не передбачені надбавки до стажу роботи для матерів, які виховали трьох і більше дітей.
Чи зараховуватиметься до страхового стажу період догляду за дитиною?
- Відповідно до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», страховий стаж - це період (строк), протягом якого особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не менше мінімального страхового внеску. Особи, які відповідно до законодавства отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню.
Чи відбудуться зміни в обчисленні пенсій особам, які здійснювали догляд за малолітніми дітьми?
Законопроектом «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» передбачається зберегти існуючі правила оптимізації заробітку і поширити його на певні категорії осіб. Під час звернення за призначенням пенсії за вибором особи з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії, виключається період до 60 календарних місяців страхового стажу поспіль за умови, що зазначений період становить не більше 10% від тривалості страхового стажу, врахованого в одинарному розмірі. Додатково за бажанням особи можуть бути виключені періоди строкової військової служби, навчання, догляду за інвалідом І групи, за дитиною-інвалідом віком до 16 років, за пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, догляду за малолітніми дітьми непрацюючою матір'ю, але не довше, ніж до досягнення кожною дитиною трирічного віку, період з 1 липня 2000 року до 1 січня 2005 року, а також періоди, коли особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до пунктів 8,1 13 і 14 статті 11 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Період, за який враховується заробітна плата, не може бути меншим ніж 60 календарних місяців.

 

Категорія: Пенсійна реформа | Додав: rda (17.12.2011)
Переглядів: 612 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013