Головна » Статті » Соціально-економічний розвиток » Регуляторна політика

Регуляторний акт

Всі значні рішення проходять через процедуру регуляторного акту.

Регуляторний акт - це:

 прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання;

 прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

 

Зміст поняття «регуляторний акт» (Р.а.), порядок його підготовки та обґрунтування, прийняття, оприлюднення, зміни або скасування визначені Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» (2003).

 Основною метою цього закону є встановлення єдиних правил щодо розробки та обґрунтування проектів Р. а., аналізу їх регуляторного впливу, процедури прийняття і запровадження, оприлюднення, зміни, скасування тощо, а також недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних Р. а. Проект Р. а., що приймається місцевим органом виконавчої влади, а також їх уповноваженими посадовими особами, повинен супроводжуватися аналізом регуляторного впливу. 

 Аналіз регуляторного впливу

Кожен проект регуляторного акту в обов'язковому порядку супроводжується аналізом регуляторного впливу, який містить:

- обґрунтування необхідності державного регулювання шляхом прийняття регуляторного акта;

- аналіз впливу, який справлятиме регуляторний акт на ринкове середовище;

- забезпечення прав та інтересів суб'єктів господарювання, громадян та держави;

- обґрунтування відповідності проекту регуляторного акта принципам державної регуляторної політики.

 

Оприлюднення проектів регуляторних актів

Усі проекти регуляторних актів підлягають обов'язковому оприлюдненню. Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акту повинно містити:

- стислий виклад змісту проекту регуляторного акту;

- поштову та електронну адресу розробника проекту регуляторного акту та інших органів, до яких надсилаються зауваження та пропозиції;

- інформацію про спосіб оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу (назва друкованого засобу масової інформації та/або адреса сторінки в мережі Інтернет, де опубліковано чи розміщено проект регуляторного акта та аналіз регуляторного впливу);

- інформацію про строк, протягом якого приймаються зауваження та пропозиції від громадськості, та про спосіб надання до регуляторного органу зауважень та пропозицій.

Категорія: Регуляторна політика | Додав: rda (02.07.2011)
Переглядів: 832 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013