Головна » Статті » Управління юстиції

9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією
Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно за ініціативою ООН 9 грудня. У цей день в 2003 році в мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.
Документ зобов'язав держави, що підписали його, оголосити карним злочином хабаря, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних прибутків. Згідно одному з положень конвенції, необхідно повертати засоби в ту країну, звідки вони поступили в результаті корупції.
Конвенція - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість усіх структур завдає збитку національному добробуту.
Рік тому спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Корелл, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, призвав представників більш ніж 100 країн, присутніх на конференцію, підписати Конвенцію. Вона повинна стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, що "завдає збитку розвитку країн і демократії, що представляє загрозу, і режиму правової держави".
Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (06.12.2010)
Переглядів: 275 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013