Головна » Статті » Управління юстиції

До Міжнародного Дня зихисту дітей

Міжнародний День захисту дітей відзначають 1 червня щороку, а встановлене це свято ще в листопаді 1949 року, ухвалою Ради Міжнародної демократичної Федерації жінок. Цей день покликаний привертати увагусвітової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатації дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля і захист від фізичного та психічного насилля.

В Україні з 27 вересня 1991 року набула чинності Конвенція ООН про права дітей, згідно з якою держави, які підписали конвенцію, вживають усіх заходів щодо забезпечення прав дитини, зокрема на життя, свободу думки ірелігії, навчання тощо.

Міжнародний День захисту Дітей відзначається в Україні з 1998 року.

В цей день відбуваються заходи, що підкреслюють увагу до дитини, її прав і до формування гармонійної особистості.

У державній політиці України проблеми захисту підростаючого покоління мають пріоритетний напрям, але слід зауважити, що розв’язання проблеми захисту дитини, дитинства від небезпек, які існують у сучасному житті, далеко від ідеального.

Про роботу органів юстиції у напрямку захисту прав та інтересів дітей розповідає начальник Володарського районного управління юстиції Валенкевич Ніна Іванівна.

 

Валенкевич Н.І.: Управлінням юстиції проводиться досить значна робота в напрямку правової освіти населення, в тому числі і підростаючого покоління. Так, спеціалістами управління проводяться ряд заходів - це лекції, бесіди в школах, "брейн-ринги” та інші. Значна кількість правоосвітніх заходів проводиться під час Тижнів правових знань, які проводяться спільно з відділом освіти Володарської райдержадміністрації, відділом у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації.

 

Кор.: Досить часто до редакції звертаються жінки з питанням щодо стягнення аліментів на повнолітнюдитину, яка навчається. Ознайомте читачів з даним питанням.

Валенкевич Н.І.: Так, Сімейний кодексУкраїни, зокрема, його стаття 199 визначає, що якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги,

батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Для цього потрібно звернутися з позовом до суду про стягнення аліментів

тому з батьків, з ким проживає дочка, син. Також до суду можуть звернутися самі дочка, син, які продовжують навчання. Суд визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі і (або) у частці

від заробітку (доходу) платника аліментів.

 

Кор.: Якими нормативними актамина сьогодні, окрім названих, регулюється охорона прав малолітніх та неповнолітніх?

Валенкевич Н.І.:Слід назвати такі акти:

- Закон України "Про основи соціального захисту бездомних громадян ібезпритульних дітей”;

- Закон України "Про охорону дитинства”;

- Закон України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціаль ного захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”.

 

Кор.: Оскільки важливим питанням на сьогодні є додержання прав таінтересів малолітніх та неповнолітніх дітей при вчиненні нотаріальних дій, ознайомте читачів з обмежен-

нями щодо укладення правочинів з житлом за участю осіб, що не досягли повноліття.

Валенкевич Н.І.: Так, існує особливість щодо малолітніх і неповнолітніх власників житла чи таких осіб, що мають право там проживати щодо відчуження такого житла. За малолітніх, що є власниками житла, правочини вчиняють їх батьки, опікуни чи піклувальники. Нотаріус відповідно до Закону України "Про нотаріат”, Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотріусами України має встановлювати дієздатність фізичної особи. Це впливає на можливість укладати нею правочини,нести відповідальність. У відповідності до статті 47 Закону України "Про нотаріат” нотаріус має право витребувати від фізичних таюридичних осіб відомості та доку-

менти, необхідні для вчинення нотаріальних дій. Такі відомості і (або) документи повинні бути подані в строк, вказаний нотаріусом. Проте цей строк не може перевищувати одного місяця.

Правочини щодо житла за малолітніх,які не досягли 14 років, укладають батьки, усиновителі або опікуни, при наявності дозволу органів опіки та піклування. Правочини з житлом щодо неповно-

літніх осіб віком від 14 до 18 років можуть бути посвідчені лише за умови, якщо вони вчинені за згодою батьків, усиновителів або піклувальників та органів опіки та піклування.

Стаття 17 Закону України "Про охорону дитинства” встановлює, що батьки або особи, які їх заміняють, не мають права без дозволу органів опіки іпіклування укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню або спеціальній реєстрації, відмовлятися від належних дитині майнових прав, здійснювати розподіл, обмін, відчуження житла, зобов’язуватися від імені дитини порукою, видавати письмові зобов’язання. Отже, нотаріус має сприяти дотриманню законодавства у охороні прав дітей.

Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (17.05.2010)
Переглядів: 788 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013