Головна » Статті » Управління юстиції

Президентські вибори: пам'ятка виборцю

1. Хто має право голосувати і коли

Чергові вибори Президента України відбудуться 17 січня 2010 року.

Голосування здійснюватиметься в неділю, 17 січня,  з 8 до 20 години.

Право голосу мають громадяни України, яким на день виборів (включно) виповнилося 18 років.

2. Як перевірити свої дані

Персоніфікований облік виборців ведеться органами Державного реєстру виборців.

З 1 до 21 вересня поточного року орган ведення Реєстру надсилає кожному виборцю, який включений до Реєстру і виборча адреса якого відноситься до території, на яку поширюються повноваження цього органу ведення Реєстру, іменне повідомлення за встановленою формою.

У разі не отримання іменного повідомлення або якщо відомості, вказані в повідомленні містять невідповідності чи неточності, Ви можете звернутися до органу ведення Реєстру за своєю виборчою адресою. Місцезнаходження органу ведення Державного реєстру виборців можна дізнатись в місцевій державній адміністрації.

Крім того кожен громадянин має право ознайомитись із списком виборців у приміщенні відповідної дільничної виборчої комісії та перевірити правильність внесених до нього відомостей.

3. Які документи посвідчують громадянство виборця

Виходячи з дому, не забудьте документ, який посвідчує вашу особу і громадянство.

Такими документами є:

- паспорт (вітчизняний, закордонний, дипломатичний або службовий). На звичайних виборчих дільницях в Україні бюлетені видаються за  паспортом громадянина України;

- тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, що нещодавно прийняли громадянство України);

- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- картка (довідка) установи виконання покарань і слідчого ізолятора (для осіб, які перебувають в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах).

4. Як отримати бюлетень

Для отримання виборчого бюлетеня слід підійти до столу, де працюють члени дільничної виборчої комісії.

Отримати бюлетень можна лише за наявності одного з документів, який посвідчує особу і громадянство, і наявності вашого прізвища у списку виборців.

Факт отримання Вами виборчого бюлетеня фіксується Вашим підписом у визначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня та у списку виборців; підписом члена дільничної виборчої комісії, який видає виборчий бюлетень та вписує свої прізвище та ініціали і розписується у визначеному місці на виборчому бюлетені та контрольному талоні.

 

УВАГА!

Обов’язково перевірте, щоб на бюлетені не було жодних інших позначок. Інакше бюлетень можуть визнати недійсним.

5. Як заповнити бюлетень

 Отримавши бюлетень, йдіть до кабіни для таємного голосування і лише там заповнюйте його.

Під час заповнення бюлетеня дозволяється присутність іншого виборця (крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів) з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії лише у тому разі, коли Ви внаслідок фізичних вад не можете самостійно заповнити виборчий бюлетень.

У виборчому бюлетені для голосування Ви робите позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує Ваше волевиявлення, у квадраті напроти прізвища кандидата на пост Президента України, за якого Ви голосуєте.

Ви можете голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного кандидата на пост Президента України. У разі непідтримання жодного кандидата Ви робите позначку "плюс" ("+") або іншу, що засвідчує Ваше волевиявлення, у квадраті напроти слів: "Не підтримую жодного кандидата на пост Президента України"

Помітки можна робити ручкою, яка є в кабінці для голосування, або власною ручкою.

 

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Ви можете голосувати лише за одного кандидата або не підтримати жодного кандидата на пост Президента України.

 

5. Як вкинути бюлетень до виборчої скриньки

 На цих виборах виборчі скриньки знову будуть прозорими.

Після заповнення бюлетеня Ви опускаєте його у виборчу скриньку.

 Якщо внаслідок фізичних вад Ви не можете самостійно опустити його до виборчої скриньки, Ви маєте право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це іншій особі у своїй присутності, крім членів виборчої комісії, кандидатів на пост Президента України, їх довірених осіб, офіційних спостерігачів.

 

6. Як проголосувати виборцям, які хворіють

Якщо Ви за станом здоров'я не можете прибути до приміщення для голосування звичайної виборчої дільниці, де Ви включені до списку виборців, а також якщо Ви включені до списку виборців на спеціальній виборчій дільниці, утвореній у стаціонарному лікувальному закладі, і через постільний режим не можете прибути до приміщення для голосування, Ви маєте право звернутися з письмовою заявою до дільничної виборчої комісії з проханням забезпечити голосування за межами приміщення для голосування.

ДО ВІДОМА! Заява з проханням про забезпечення голосування за межами приміщення для голосування із зазначенням Вашого місця перебування повинна бути подана не пізніш як за дванадцять годин до початку голосування.

 

Ми живемо в демократичній державі тож давайте реалізовувати своє виборче право. Від нашого волевиявлення залежить майбутнє наших дітей.

Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (11.12.2009)
Переглядів: 504 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013