Головна » Статті » Управління юстиції

Щодо роботи бюро технічної інвентаризації
          На сьогоднішній день штучно створюється соціальна напруга у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а у засобах масової інформації розповсюджуються відомості про те, що бюро технічної інвентаризації в першій половині грудня 2011 року будуть відмовляти у реєстрації прав на нерухомість.
           Слід наголосити, що відповідно до статей 13 та 41 Конституції України держава гарантує право кожного володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. При цьому, право власності набувається в порядку, визначеному законом. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів прав власності та господарювання.
            Підтвердження набуття права власності здійснюється саме через механізм державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, значення якої полягає в офіційному визнанні та підтвердженні державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав.
            Основними засадами державної реєстрації прав є її обов'язковість та гарантування державою достовірності зареєстрованих прав на нерухоме майно.
            Спеціальним законом, який встановлює суб'єктів, що здійснюють реєстрацію таких прав та порядок здійснення реєстрації є Закон України від 11 лютого 2010 року № 1878-У1 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» та інших законодавчих актів України», відповідно до пункту З Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» якого до 1 січня 2012 року реєстраторами бюро технічної Інвентаризації проводиться державна реєстрація права власності та інших речових прав на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках.
           Посадовою особою, що здійснює таку реєстрацію є реєстратор бюро технічної інвентаризації, який з-поміж наділених повноважень також несе відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
           Відповідно до вищенаведеного, відмова бюро технічної інвентаризації від прийняття заяв на державну реєстрації прав та здійснення такої реєстрації, а також відмова від надання витягів з Реєстру прав власності на нерухоме майно недопустимі.
           У разі виявлення відповідних фактів зі сторони бюро технічної інвентаризації рекомендуємо доводити до відома Головне управління юстиції у Київській області шляхом надіслання інформації на поштову та електрону адресу (м. Київ, вул. Ярославська 5/2 та kіеvоЬ1just@uk.пеt).
Категорія: Управління юстиції | Додав: rda (07.12.2011)
Переглядів: 290 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
���� ��� windows 7, �����������, ������� ����������� ������������ 2013